Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Półkolonie

Galeria > 2012/2013

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w naszej szkole odbywały się półkolonie dla 30 uczniów.
W tym tygodniu pogoda dopisała-spadł upragniony śnieg i mogliśmy dużo czasu spędzić na świeżym powietrzu. Dwa razy wybraliśmy się na górkę. Było dużo wesołej zabawy! Zjeżdżaliśmy na sankach ile tylko było można!
15 i 17 stycznia gościliśmy w Bibliotece Publicznej przy ul. Staszica, gdzie p. Ewa Jaworska przygotowała dla nas wiele ciekawych zadań, łamigłówek, zagadek na podstawie wierszy Juliana Tuwima i „Opowieści z Narnii”. Każde wykonane zadanie nagradzane było słodkim upominkiem. Pani Ewa to prawdziwa mistrzyni w aktywizowaniu dzieci! Skorzystaliśmy także z zaproszenia dyrektora- p. Janusza Ambrożego i oglądaliśmy najtajniejsze zakamarki biblioteki, łącznie z gabinetem dyrektorskim.
Byliśmy też w Muzeum Początków Państwa Polskiego, aby obejrzeć ekspozycję o początkach państwa polskiego w technice 3 D oraz uczestniczyć w warsztatach historycznych dotyczących herbów i tarcz rycerskich. Każdy mógł wykonać swój herb wykorzystując farby i kartony. Powstały piękne prace, które wzięliśmy do domów.
W ostatnim dniu, dzięki Paniom Magdalenie Hurysz i Kamili Jabłońskiej, mieliśmy niesamowite przeżycia w studiu fitness „Lady Cat”. Tańczyliśmy Zumbę, ćwiczyliśmy na profesjonalnych przyrządach siłowych. Każdy próbował swoich sił i spalał zbędne kalorie, których trochę przybyło, gdyż posiłki przygotowywane przez nasze panie kucharki, były wyśmienite, smaczne i urozmaicone. Mogliśmy prosić o dokładki ile kto chciał! Było nam smutno, że czas tak szybko minął i musieliśmy się rozstawać.
Pragniemy więc, podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego wypoczynku. Szczególnie Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 9 i sponsorom- Firmie „ JAWOZNAK” Krzysztof Jagodziński, właścicielowi sklepów obuwniczych OSKAR, Panu Bolesławowi Wesołowskiemu i Firmie WAJM s.j., dzięki którym otrzymaliśmy paczki na zakończenie półkolonii.
Serdecznie dziękujemy za Wasze otwarte serca!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego