Pasowanie Pierwszoklasistów

Galeria > 2013/2014

25 września 2013 r. w hali GOSiR odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie. Do społeczności uczniowskiej przyjęto 104 uczniów. Dzieci złożyły ślubowanie w obecności Prezydenta Miasta Gniezna - Pana Jacka Kowalskiego, Gości, Dziadków, Nauczycieli i Dyrekcji Szkoły. Następnie Prezydent Miasta Gniezna - Pan Jacek Kowalski i Dyrektor Szkoły - Pani Arleta Wojdanowicz dokonali uroczystego pasowania przez dotknięcie ramienia ucznia ozdobnym ołówkiem. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna. Program artystyczny i całą oprawę uroczystości przygotowały wychowawczynie klas trzecich z wychowankami. Swoje ślubowanie złożyli również Rodzice, zapewniając, że zawsze będą dobrymi i wyrozumiałymi rodzicami, kochającymi swoje dzieci mimo wszystko i nade wszystko. Pierwszoklasiści byli pod ogromnym wrażeniem, ale wspierani przez swoje wychowawczynie, dzielnie wykonali wszystkie stawiane im zadania.