Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Bijemy rekord z WOŚP

Galeria > 2013/2014

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
W dniu 16.10.2013 r. chłopcy i dziewczęta z SP9 podjęli próbę ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez grupę dzieci.
Akcja polegała na kształceniu umiejętności przywracania czynności krążeniowo - oddechowych, skierowana była przede wszystkim do uczestników programu edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować". Koordynatorami akcji byli Pani Iwona Labrenz i Pan Piotr Adamski. Wymienieni nauczyciele uczestniczyli wcześniej w kursie, który dał im uprawnienia do przeprowadzania szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz pogadanek.
Dzieci, ktore wzięły udział w programie w dniu 16.10.2013 r., o godz. 12.00 przystąpiły do bicia rekordu w rytm piosenki "Stayin Alive" zespołu Bee Gees, dzięki której podawano rytm uciskania fantomów. Akcja przebiegała bardzo sprawnie i była doskonałą okazją do pokazania umiejętności dzieci innym.
Mamy nadzieję, że do programu przyłączą się kolejni uczniowie. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy to jedna z najważniejszych umiejętności każdego z nas.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego