Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Dzień Życia

Galeria > 2013/2014

Przypadający 24 marca Narodowy Dzień Życia został ustanowiony uchwałą Sejmu RP w sierpniu 2004 r. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd.”  Zwracamy uwagę, że silna rodzina to miejsce, w którym zdobywamy doświadczenia społeczne, uczymy się dobrych zachowań, poznajemy normy postępowania, kształtujemy swoją osobowość, staramy się dostrzegać innych, być wrażliwymi na ich potrzeby. Drzwi domu, który tworzy silna rodzina pozostają otwarte na najbliższą wspólnotę, a wartości i talenty obecne w życiu rodzinnym powinny ubogacać najbliższe otoczenie.
W SP9 obchody tego dnia odbyły się już w czwartek 20 marca. Aby promować wartości rodzinne i postawy zaangażowania w sprawy społeczności lokalnej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali prace plastyczne na temat „Ci, których kocham, którym pomagam, o których dbam”. Została również przygotowana audycja okolicznościowa pt. „Pięknie żyj!”.
Życie jest pięknym darem, ale i zadaniem. Łatwiej rozwiązać zadanie z matematyki i test z przyrody, niż na szóstkę przeżyć każdy otrzymany w darze dzień, bo nie wszystko mieści się w szkolnych podręcznikach.
Życzymy Wam koleżanki i koledzy odwagi, by pięknie żyć. By mówić  - NIE wobec  zła, a opowiadać się za dobrem, za prawdą  i miłością.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego