Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Talenty

SZUKAMY TALENTÓW
Pierwsze talenty zostały już odkryte.


...................................................................................................................................................................................................................................................................

Wiktor Bujanowski
- klasa 1c wyróżnienie w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty "Mam 6 lat" - Opiekun Anna Kanke.
Wiktor  ma 6 lat i jest uczniem klasy 1 c. Wykazuje się zdolnościami  politechnicznymi, a jego zainteresowania związane są z elektrotechniką i elektroniką. Zaprezentował swoje umiejętności podczas Szkolnego Konkursu Talentów konstruując m.in. Radio, przy wykorzystaniu zestawu Sekrety Elektroniki. Wziął udział w tegorocznym konkursie Mam 6 lat organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jako kontynuacja konkursu Ministra Edukacji Narodowej. Wiktor przedstawił pracę na temat wymarzonego zawodu pt. "Elektryk". Na konkurs wpłynęło ponad 2000 prac. Wiktor Bujanowski został jednym z laureatów otrzymując wyróżnienie. Gratulujemy Wiktorowi odniesionego sukcesu.Nadia Szymańska klasa 1h - talent recytatorski (zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim) - opiekun Mirosława Kiełpińska.
Zuzanna Powałowska klasa 3d - talent
recytatorski (zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim) - opiekun Renata Widerska.

TALENTY MATEMATYCZNE
Aleksandra Szymańska - I miejsce
Dominik Andrzejczak - II miejsce
Ola Chojak - V miejsce
I miejsce w kategorii szkół podstawowych - Puchar
Naczelnika Urzędu Skarbowego w XIV Powiatowym Konkursie "Finanse a matematyka"
opiekun Monika Pokładecka


Jakub Wencel kl. 3dJakub jest uczniem klasy 3 d. Zainteresował się warcabami pod koniec 2012 r. i już cztery miesiące później na swoich pierwszych Mistrzostwach Polski zajął V miejsce, co pozwoliło mu wejść w skład Kadry Narodowej.
Rok później zdobył brąz na Mistrzostwach Polski w warcabach 100 - polowych w grze błyskawicznej. W tym roku natomiast na drodze eliminacji dostał się do IV Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Umysłowych, gdzie był trzeci w swojej kategorii wiekowej.
Jakub trenuje w klubie UKS LOKATOR GNIEZNO. Bierze też udział w innych turniejach warcabowych, dzięki którym zgromadził na swoim koncie liczne puchary i medale.

kolejny sukces Jakuba
>> zobacz

Aleksandra Szymańska kl. 6d


Aleksandra jest uczennicą kl. VI d. Jej wielka pasja to pisanie. Podczas wakacji wraz z wujkiem, który jest współautorem tekstów, wydała swoją pierwszą książkę pt. „Wujek i ja”. Jest to zbiór opowiadań, w których zamieszkały dwa światy
świat dziecka i świat dorosłego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Julia Osińska z kl. 1 e (sześciolatka)

Dziewczynka uzdolniona plastycznie. Jej prace można obejrzeć w holu szkoły. Julce gratulujemy i życzymy wielu wrażeń podczas zajęć pozalekcyjnych rozwijających jej zainteresowania.Eryk Sztyma z kl. 2b

Chłopiec uzdolniony sportowo. Zajął III miejsce w tegorocznym Biegu Lechitów. Gratulujemy i życzymy sukcesów. Jesteśmy dumni!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego