Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

2014/2015

Biblioteka

Pozdrawiamy wszystkich czytelników. Zapraszamy do naszej biblioteki.
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek - 8.00 - 16.00
piątek - 8.00 - 14.00
"Książka otwiera bramy wielkiego i ciekawego świata,
staje się powiernikiem i serdecznym doradcą.
To właśnie ona mówi o tym jak najpiękniej,
jak najmądrzej i jak najodważniej przejść przez życie."Biblioteka w naszej szkole:
- stanowi dla uczniów centrum informacji,
- daje im możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia,
- wspomaga realizację programów nauczania i wychowania,
- wspomaga realizację edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów,
- udziela pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, selekcjonowania, gromadzenia informacji.

**********************************************************************************************

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line naszej biblioteki
https://m007202.molnet.mol.pl/


Tydzień Bibliotek

W ramach obchodów „Święta bibliotek” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od supełka do smsa czyli krótka historia pisma” przygotowanych przez bibliotekę pedagogiczną. Uczniowie klasy Ve z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego wykładu opisującego powstanie pisma. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych przez panie bibliotekarki.

Szkolne Wybory Książek
Biblioteka szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję wyborów książek zorganizowaną przez czasopismo „Biblioteka w szkole”. Celem tych wyborów było poznanie zainteresowań czytelniczych uczniów i dostosowanie księgozbioru do ich potrzeb. Każdy z uczestników otrzymał kartę wyborczą, na której należało wypisać swoje propozycje książek. Funkcje lokalu wyborczego pełniła oczywiście nasza biblioteka. Pojawiła się także specjalnie przygotowana na tę okazje urna wyborcza i stolik przy którym siedziała komisja. Ogółem oddano 671 głosów na 239 tytułów książek. Najwięcej głosów otrzymały książki „Karolcia” M. Kruger, cykl książek o Mikołajku Sempe, Gościnny i „Opowieści z Narnii” S.C. Lewis.  Zachęcamy do zapoznania się z wynikami głosowania.

wyniki kl. II-III - zobacz

wyniki kl. IV-VI - zobacz

Koci Balik

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota uczennice z klasy II b (Lena Cholewiak, Inez Kuźniewska, Julka Danielewicz, Marta Burgiel, Maja Perek)  wzięły udział w imprezie integracyjnej przygotowanej przez panie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej Nr 5 i Nr 2. Na Kocim Baliku, tak jak przystało na prawdziwy bal obowiązywało kocie przebranie. Dziewczynki brały udział w zabawach i różnorodnych konkursach, które były związane z kotami. Dla miłośników kotów przygotowano także spotkanie z panem weterynarzem, który opowiadał o zwyczajach tych sympatycznych zwierzaków. A tak wyglądały „kocie” konkurencje.

Jesteśmy już czytelnikami biblioteki szkolnej!

W lutym wszystkie klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę szkolną i zostały pasowane na czytelników. Dzieci zapoznały się z układem książek na półkach i regulaminem biblioteki. Pierwszaki z zainteresowaniem obejrzały scenkę pt. „Bajkowi przyjaciele” przygotowaną przez uczennice z klasy VId. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe legitymacje i zakładki.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji święta biblioteki zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.


Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego czytania ogłoszonego przez Polską Izbę Książki.  Uczennice z klasy VI d głośno czytały pierwszoklasistom książeczkę o przygodach Franklinach. Głośne czytanie bardzo się  dzieciom podobało. Z zainteresowaniem i skupieniem słuchały ciekawej opowieści. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające Franklina.
Akcję „Dzień Głośnego Czytania” będziemy kontynuować  w następnych  miesiącach.


Wyniki konkursu Narodowe Czytanie

Uczniowie klas I  –V I wzięli udział w konkursie plastycznym  na najładniejszą ilustracje do czytanego fragmentu  książki H. Sienkiewicza. Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe zakładki. Natomiast  nagrodzone zostały następujące prace:


„Narodowe Czytanie” w naszej szkole!

Dnia 5 września 2014 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji zainaugurowanej przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego Narodowe Czytanie. Henryk Sienkiewicz – Trylogia.
A tak wyglądały nasze „czytelnicze spotkania” z Henrykiem Sienkiewiczem.
zdjęcia>>


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego