Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

XII Dzień Papieski

Galeria > 2012/2013

Dnia 14 października obchodziliśmy XII Dzień Papieski „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.  Włączając się w obchody tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach międzyszkolnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 8 w Gnieźnie.
Uczniowie klas 1 – 3 wykonali piękne albumy na temat „Papież w życiu mojej rodziny” natomiast uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w konkursie na plakat  „Błogosławiony Jan Paweł II – Papież Rodzin całego świata” oraz w konkursie wiedzowym na temat życia i nauczania Jana Pawła II.
Laureatami etapu szkolnego konkursów papieskich zostali:
Album:  

1. Marta Krzyśka kl. 3b
2. Weronika Majerska kl 2b i Julia Hurysz kl. 3b
3. Marta Helik kl. 2b
Plakat:

1. Wiktoria Różak kl. 6b
2. Julia Graczyk kl. 6b
3. Jędrzej Adamski kl. 6b
Konkurs wiedzowy: Weronika Ignaszak kl. 6b, Wiktoria Różak kl. 6b, Maciej Stube kl. 6b.


W łączności z Dniem Papieskim odbył się również konkurs „Rodzina – Domowym Kościołem” w ramach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Civitas Christiana XVIII Gnieźnieńskich Dni Rodziny.
Gnieźnieńskie podsumowanie szkolnych obchodów XII Dnia Papieskiego odbyło się dnia 12.10.2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury. Wśród uhonorowanych laureatów konkursów międzyszkolnych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W konkursie „Rodzina – Domowym Kościołem” pierwsze miejsce zajęła Marika Kurczewska z kl. 3d, wyróżnienia zdobyli: Gabriela Drzewiecka z kl. 3b i Wiktor Jurek z kl. 3d.
W konkursie: „Papież w życiu mojej rodziny”  drugie miejsce zajęła Marta Krzyśka z kl. 3b.
Laureatką pierwszego miejsca w konkursie „Błogosławiony Jan Paweł II – Papież Rodzin całego świata” została Wiktoria Różak z kl. 6b a wyróżnienie otrzymał Jędrzej Adamski z kl. 6b.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach a laureatom gratulujemy osiągniętych sukcesów. Prace uczniów są eksponowane w Miejskim Ośrodku Kultury na wystawie pokonkursowej.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego