Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Wizyta Prymasa

Galeria > 2012/2013

„ Dzięki przyjaźni nosimy w naszych sercach pamięć o nieobecnych, pokonujemy odległości  i stajemy się im bliscy ”.       
św. Jan Chryzostom
       W dniu 18.09.2012 roku, w ramach wizytacji kanonicznej parafii Bł. Bogumiła, Szkołę Podstawową nr 9 w Gnieźnie,  odwiedził Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita  Gnieźnieński Prymas Polski Józef Kowalczyk.
    Po uroczystym przywitaniu przez panią dyrektor Arletę Wojdanowicz, społeczność uczniowska zaprezentowała montaż słowno
muzyczny pt.: „Wychowywać, ale jak?” W wychowaniu, jak powiedział bł. Jan Paweł II, chodzi właśnie o to, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem o to, aby bardziej „ był”, a nie tylko więcej „ miał”. Uczniowie szkoły wyrazili swoje radosne  „ bycie dla drugich” poprzez grę aktorską, śpiew i taniec oraz przez piękne stroje i  scenografię.
     Dziękując nauczycielom i małym aktorom, abp Józef Kowalczyk nawiązał do ujętych w przedstawieniu treści podkreślając ogromne znaczenie wychowania dla Kościoła i współczesnego świata.    
        Społeczność szkoły wyraziła swoją radość obdarowując dostojnego gościa pamiątkowym albumem z życia szkoły oraz statuetką „Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie”.
  Po części oficjalnej Dyrekcja zaprosiła Jego Ekscelencję oraz przybyłych gości na spotkanie przy kawie.
     Obecność księdza Prymasa była wielkim i bardzo radosnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły i pozostanie na długo w  naszej pamięci.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego