Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Światowy Dzień Chorego

Galeria > 2013/2014

"Jedynie miłość rozumie tajemnicę:
innych obdarować i samemu przy tym stać się bogatym.
"
Clemens von Brentano

Doświadczyli tego „bogactwa” uczniowie naszej szkoły, którzy czynnie włączyli się w obchody XXII Światowego Dnia Chorego. Ustanowienie tego dnia przez Jana Pawła II stało się wezwaniem, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią.
Dnia 11 lutego 2014 r. udaliśmy się z wizytą do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo
- Leczniczym SP ZOZ przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. W towarzystwie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego i kapelana szpitala ks. lic. Adriana Bączyńskiego odwiedziliśmy chorych na oddziale neurologicznym i reumatologicznym, których obdarowaliśmy laurkami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy szpitalnej, po której uczennice naszej szkoły zaprezentowały krótki program artystyczny. Zostaliśmy również zaproszeni do świętowania przy wspólnym stole wraz z  ks. Arcybiskupem, Dyrekcją szpitala, ordynatorami oddziałów i pielęgniarkami oddziałowymi.
Rozmowy z chorymi i z pracownikami szpitala, uśmiech i łzy wzruszenia przekonały nas jeszcze bardziej, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Podarowanie drugiemu, tego co bezcenne - swojego uśmiechu, życzliwości i czasu to budowanie lepszego świata. Bez Ciebie świat byłby taki ubogi i smutny. Jedynie miłość nadaje sens życiu. Dlatego im bardziej zdolni będziemy do miłości i dawania siebie innym, tym bardziej sensowne będzie nasze życie. (Hermann Hesse)
Nie zapomnieliśmy też o chorych leżących w Miejskim Szpitalu w Gnieźnie, których odwiedziliśmy po feriach, dnia 21.02.2014r. Pamiętając o małych pacjentach z oddziału dziecięcego, po raz kolejny, przeprowadziliśmy akcję charytatywną „Zabawka dla chorego kolegi”. Gry, puzzle, bajki i zabawki wzbogaciły salę szkoły szpitalnej, sprawiły wiele radości małym pacjentom, a nas uwrażliwiły na potrzeby innych. Złożyliśmy życzenia i własnoręcznie wykonane laurki nie tylko pacjentom, lecz także pracownikom szpitala. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu akcji charytatywnej. Dziękujemy za wielkoduszność i wrażliwość, talenty, które służą budowaniu więzi między ludźmi.

www.archpoznan.pl

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego