Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Z życia klasy 1a

Wyprawa na lody z okazji zakończenia roku szkolnego
Wszyscy uczniowie z klasy 1a pomyślnie zakończyli rok szkolny i z tej okazji, dnia 24 czerwca, poszli do pobliskiej lodziarni na lodowe smakołyki.

Spotkanie z przedszkolakami z Akademii Misio

W czerwcu, uczniów z klasy 1a, odwiedziły przedszkolaki z Akademii Misio. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Starsi koledzy pokazali maluchom szkołę, podręczniki i zeszyty. Odbył się także festiwal piosenki. Goście z gospodarzami wymienili się drobnymi upominkami. Przedszkolakom bardzo podobało się w naszej szkole i oznajmili, że będą się w niej chętnie w przyszłości uczyli.

Wycieczka do McDonalda z okazji Dnia Dziecka
Dnia 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, klasa 1a wraz z panią Aliną Kowalczyk, udała się do McDonald’s na lody. Dzieci spędziły tam miło czas. Otrzymały kolorowe balony oraz korony księżniczek i hełmy rycerzy. Wyprawa bardzo wszystkim się podobała.

Dzieci składają życzenia mamom

Dnia 26 maja z okazji Dnia Matki, dzieci z klasy 1a przygotowały dla swoich kochanych mam laurki z życzeniami i kolorowe kwiaty.

Wycieczka do Straży Pożarnej
W pierwszych dniach maja, uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawczynią Aliną Kowalczyk, udali się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Zobaczyli tam wozy strażackie i sprzęt do ratowania ludzi. Wielką przygodą dla uczniów była możliwość lania wody z prawdziwego węża strażackiego. Dzieci, dzięki tej wycieczce, mogły poznać ciężką i odpowiedzialną pracę strażaków.

Wycieczka do Urzędu Miasta i spotkanie z Prezydentem
Dnia 24 kwietnia 2015 roku uczniowie z klasy 1a oraz wychowawczyni Alina Kowalczyk zostali zaproszeni przez panią Monikę Jakubowską do Urzędu Miasta. Dzieci poznały tam pracę urzędników różnych wydziałów. Kulminacyjnym momentem było spotkanie z Prezydentem Miasta Gniezna z panem Tomaszem Budaszem. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które Pan Prezydent chętnie i szczegółowo udzielał odpowiedzi. Na pamiątkę wizyty w Urzędzie Miasta, wszyscy uczniowie otrzymali medale. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

Robienie sałatki
Uczniowie z klasy 1a zdrowo się odżywiają i smaczne sałatki warzywne podczas zajęć przyrządzają i z apetytem je zjadają.

Tłusty czwartek
W tłusty czwartek, w klasie 1a, nie zabrakło tradycyjnych pączków. Wszyscy z apetytem zjedli pyszne słodkości.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego