Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

2012/2013

Biblioteka

Tuwim w moim mieście międzyszkolna gra interdyscyplinarna

Dnia 22 maja odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów klas III. Była to interdyscyplinarna gra miejska, w której reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Drużynę pod kierunkiem Pani Julity Strzyżewskiej tworzyło troje uczniów klasy 3b: Olga Jóźwiak, Marta Krzyśka i Emil Jankowski. Drużyny miały za zadanie przemieścić się z punktu startowego do wyznaczonej mety, zaliczając po drodze 6 punktów kontrolnych. Na punktach kontrolnych uczniowie rozwiązywali zadania i konkurencje wymagające znajomości wierszy oraz biografii Juliana Tuwima, ogólnej wiedzy w zakresie klasy 3, umiejętności plastycznych i aktorskich. Gratulujemy sukcesu.


więcej>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................

Witamy pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej!

Uczniowie wszystkich klas pierwszych zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki i wypożyczyli pierwszą książkę. Dzieci zapoznały się także z zasadami korzystania z księgozbioru. Z zainteresowaniem obejrzały scenkę pt. „Dziwna przygoda w bibliotece” przygotowaną przez uczniów z kl. IV d i V b. Każdy uczeń otrzymał  na pamiątkę legitymację biblioteczną i zakładkę.


..........................................................................................................................................................................................................................................................................

Pasowanie  na  czytelnika

Pasowanie na czytelnika to  oficjalne  przyjęcie  najmłodszych  uczniów  do grona  czytelników  biblioteki  szkolnej. Organizowane co roku  przez nauczycieli bibliotekarzy  weszło na stałe do  kalendarza  szkolnych   wydarzeń.  Pasowanie  odbywa się  zawsze w drugim  półroczu. Impreza dla klasy  I d odbyła się  w  dniu  13.02.2013 r, a  dla  klasy I e  w  dniu 14.02.2013 r. Całą  uroczystość  przygotował  aktyw  biblioteczny  z  klasy VI d  pod  kierunkiem  Pani mgr  Hanny  Maciejewskiej. Najmłodsi  czytelnicy  zapoznali  się z  zasadami  korzystania z  księgozbioru, wysłuchali próśb książek, odgadywali  zagadki oraz  otrzymali  pamiątkowe  zakładki i legitymacje. Najważniejszym  momentem  uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  pierwszoklasistów i  sam  akt  pasowania na  czytelnika  biblioteki.  Po  pasowaniu  nastąpiły  pierwsze  wypożyczenia  książek. Tegoroczne  pasowanie  dostarczyło  wiele  emocji i  dobrej zabawy. Głównym  celem  imprezy  czytelniczej  była reklama  biblioteki  szkolnej  i  zachęcenie  najmłodszych  czytelników  do  korzystania  z  jej zbiorów.  Biblioteka  szkolna  powinna kojarzyć  się  dzieciom  jako  miejsce  bezpieczne, przyjazne, radosne, gdzie  uczniowie  są  mile  widziani. Miejsce, chętnie  odwiedzane przez  społeczność uczniowską.


.............................................................................................................................................................................................................................................................................

„Nie ma dzieci -  są  ludzie”

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym opracowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną z okazji obchodów Roku Korczaka. W ramach projektu przygotowano międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Gdybym został czarodziejem”. Za organizację konkursu była odpowiedzialna biblioteka SP 5, biblioteka SP 9 i biblioteka pedagogiczna. Cel konkursu to przybliżenie uczniom postaci Janusza Korczaka i popularyzacja czytelnictwa. Tematyką prac plastycznych była ilustracja do fragmentu książki „Kajtuś Czarodziej”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Oliwier Wolaszek z kl. V c  - gratulujemy! Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Piotr Leśny i Jakub Adamski z kl. V d.


Uczniowie wzięli także udział w zajęciach. Zapraszamy do obejrzenia „magicznych” zmagań naszych uczniów oraz do obejrzenia prac uczniów, które nie zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego. Dziękujemy za udział w szkolnym konkursie.


..........................................................................................................................................................................................................................................................................

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Z okazji święta naszej biblioteki szkolnej przygotowaliśmy dla naszych czytelników wiele atrakcji . Wszyscy odwiedzający bibliotekę  zapoznali się z wystawą „Poznajemy dawne pisma”
.

Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w konkursie na Mistrza Pięknego Czytania. Tak przedstawiały się wyniki tego konkursu:
I miejsce zajęła Daniela Nguyen z kl. VI d – Mistrz Pięknego Czytania
II miejsce zajęła Kinga Słomka z kl. V b – I Wicemistrz Pięknego Czytania
III miejsce zajął  Andrzej Rafalski kl. VI d – II Wicemistrz Pięknego Czytania

Mistrz Pięknego Czytania i I Wicemistrz reprezentowali szkołę w konkursie międzyszkolnym.

Dla naszych najmłodszych czytelników biblioteka szkolna przygotowała konkurs plastyczny pt. „Nasze ulubione wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy".
Wyniki konkursu:
Klasy II

I miejsce Weronika Pinkowska kl. II c,
II miejsce Martyna Szymoniak kl. II d,
III miejsce Oliwia Braciszewska kl. II a
Klasy III

I miejsce Nel Kraczek kl. III e
,
II miejsce Brygida Rusiecka kl. III a, Julia Buczkowska kl. III a, Roksana Świder kl. III c,
III miejsce Oliwia Nowicka kl. III c,  Kornelia Krajniak kl. III e
Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wystawione w bibliotece.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego