Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

2014/2015

Sport

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W HISTORII SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9 W GNIEŹNIE - więcej
*****************************************************************************************************************************************************

II M-CE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SP2


W dniach 9-10 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłki nożnej klas VI o Puchar Dyrektora SP2. W fazie grupowej spotkali się z SP8 i SP12. Dzięki ambitnej postawie wszystkich zawodników zespół naszej szkoły w składzie: Cyprian Świercz, Marcin Liske, Kacper Tamborski, Jakub Kolubczyński, Nikodem Pinkowski, Alan Szymczak, Kajetan Majewski, Jakub Graczyk, Kacper Andrzejczak, Maksymilian Nowaczyk, Maksymilian Budnik, Jakub Dąbrowski, Natan Krzymowski zakwalifikował się do fazy finałowej i znalazł się w ścisłej czwórce najlepszych zespołów. Do grona finałowego oprócz naszej szkoły zakwalifikowała się SP2, SP5 i SP12. W ogólnym zestawieniu turniej zwyciężył zespół SP12, II m. SP9, III m. SP2 i IV m. SP5. Opiekunami zespołu była p. A. Ignaszak i p. M. Borkowska.


..........................................................................................................................................................................................................................................................................

ROZGRYWKI W PIŁCE NOŻNEJ KLAS VI O MISTRZOSTWO NASZEJ SZKOŁY

Zakończyły się rozgrywki w piłce nożnej klas VI o mistrzostwo naszej szkoły. Po niezwykle emocjonujących meczach w turnieju zwyciężyła klasa VI D. Poniższa tabela przedstawia wyniki wszystkich meczów oraz końcową  klasyfikację. Gratulujemy klasie VI D.



KRÓL STRZELCÓW
1. KUBIAK KACPER - 15 BRAMEK
2. KRUSZLEWSKI MATEUSZ - 5 BRAMEK
3. ARCZEWSKI KRZYSZTOF - 4 BRAMKI
3. STASZAK  JAKUB - 4 BRAMKI
3. KURAS  ŁUKASZ - 4 BRAMKI
..........................................................................................................................................................................................................................................................................

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2015

14 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Szczypiorniak na Orlikach 2015. Turniej promujący piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży w Polsce cieszył się dużym zainteresowaniem a dla każdej uczestniczki sponsor przewidział nagrodę w postaci koszulki z napisem ,,Kocham ręczną''. Opiekunami były p. A. Ignaszak i p. M. Sztyma


WIELKI TURNIEJ PIŁKARSKI WE WŁOSZECH
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja odbywał się we Włoszech wielki turniej piłkarski, w którym wzięli udział uczniowie SP9 Jakub Chlebda, Albert Gąsiorowski i Kacper Kubiak.

więcej informacji www.sportgniezno.pl

MISTRZOSTWA KONINA W PŁYWANIU

25 kwietnia 2015r. w Koninie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Konina.

Uczennica kl. 6d - Zosia Pacyńska podczas tych zawodów zdobyła 5 złotych medali:
1 m - złoty medal /50 m stylem grzbietowym
1 m - złoty medal /50 m stylem motylkowym
1 m - złoty medal /100 m stylem zmiennym
1 m - złoty medal /50 m stylem dowolnym
1 m - złoty medal /100 m stylem dowolnym

Uczennica kl. 3d - Zosia Piotrowska podczas tych zawodów zdobyła cztery medale:

1 m - złoty medal /50m stylem dowolnym
2 m - srebrny medal /50m stylem klasycznym
1 m - złoty medal /100m stylem zmiennym
2 m - srebrny medal /50m stylem grzbietowy

więcej informacji moje-gniezno.pl

WIELKOPOLSKI TURNIEJ ORLIKA 2015

Dnia 17.04.2015 dwie reprezentacje naszej szkoły brały udział w Wielkopolskim Turnieju Orlika 2015. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów: SP12, SP9, SP3, SP6 i SP Zdziechowa. Nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji uzyskali 2 i 3 miejsce. Opiekunami zespołów były M. Borkowska i M. Sztyma

8 MEDALI W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MIASTA GNIEZNA W PŁYWANIU DLA SP9
W dniu 16 kwietnia na basenie GOSiR przy ul.
Jolenty miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Miasta Gniezna Szkół Podstawowych w pływaniu. W zawodach tych rywalizowali ze sobą uczniowie aż z 15 szkół z Gniezna i okolic.

3 złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym wywalczyła Zosia Pacyńska. 2 kolejne medale zdobyła Marta Stachowiak. Złoty medal na dystansie 25m stylem motylkowym i srebrny na dystansie 25m stylem dowolnym. 2 medale zdobył też Jakub Zieliński, srebrny na dystansie 25m stylem klasycznym i brązowy na dystansie 25m stylem grzbietowym. Najmłodszą medalistką jest Zosia Piotrowska, uczennica trzeciej klasy, która wywalczyła srebrny medal na dystansie 25m stylem klasycznym. Wszystkim medalistom i uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Opiekunami zawodników byli p. A. Ignaszak i p.J. Nowak

MISTRZOSTWA MIASTA GNIEZNA W UNIHOKEJU

W dniach 19 i 20 marca 2015r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Gniezna w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zdobyła 5 miejsce rozgrywając następujące mecze w grupie:
SP3- SP9  0:1
SP Prymus
- SP9  0:0
SP5
- SP9 1:0
Chłopcy z SP 9 zmierzyli się w swojej grupie z SP Prymus, SP3
i SP12.
Oto wyniki meczów:
SP9
- SP Prymus  2:1
SP9
- SP3  0:1
SP9
- SP12  4:1
Po wyjściu z grupy rozegrali mecz o 3 miejsce ulegając SP6. Ostatecznie zajęli 4 miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant naszej szkoły Jakub Dąbrowski z klasy 3d. Gratulujemy!
Opiekunami drużyn były: M. Sztyma i M. Borkowska.

KOLEJNY TYTUŁ WICEMISTRZÓW MIASTA GNIEZNA DLA SP9
4 marca kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że w grach zespołowych należą do najlepszych szkół na terenie miasta Gniezna. Po sukcesach w piłce nożnej i piłce siatkowej, odnieśli kolejny w piłce koszykowej.
Wyniki spotkań grupowych:
SP9 - SP6   21:16
SP9 - SP12  30:2
Mecz finałowy:
SP9 - SP5  18:23
Opiekunami zespołu były p. A.Ignaszak i p. M.Sztyma.

MISTRZOSTWA MIASTA GNIEZNA W PIŁCE SIATKOWEJ

2 i 3 lutego 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Gniezna w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Po bardzo emocjonujących meczach uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do ścisłej medalowej czwórki (SP2, SP3, SP12 i SP9).
Zwycięski pojedynek z SP2 dał nam prawo gry w finale z SP3. Po kolejnym emocjonującym meczu musieliśmy uznać wyższość kolegów z SP3 i tym samym wywalczyliśmy tytuł Wicemistrzów Miasta Gniezna w piłce siatkowej chłopców. W skład reprezentacji szkoły weszli uczniowie klasy 6d: Adam Kowalski, Oskar Góral, Jakub Staszak, Jakub Zbierski, Jakub Chlebda, z klasy 6a: Kacper Kubiak, Mikołaj Rojewski i Michał Zieliński, a z klasy 6b Marcel Kondracki. Uczniów do zawodów przygotowały p. Anna Ignaszak i p. Milena Sztyma.

informacja SP3 >>

FINAŁ MISTRZOSTW MIASTA GNIEZNA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

24 października miał miejsce finał Mistrzostw Miasta Gniezna w halowej piłce nożnej chłopców. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się reprezentacje SP12, SP9, SP3 i SP2. W pierwszym meczu nasi uczniowie zwyciężyli SP2 w stosunku 4:0 i tym samym zakwalifikowali się do ścisłego finału turnieju. W ostatnim meczu musieli jednak uznać wyższość rywala z SP3 i przegrali w stosunku 0:2 zdobywając tym samym V-ce Mistrzostwo Miasta Gniezna.
Skład reprezentacji SP9
Jakub Chlebda, Adam Kowalski, Oskar Góral, Jakub Staszak, Jakub Zbierski, Kacper Kubiak, Albert Gąsiorowski, Marcel Kondracki, Mateusz Kruszlewski, Łukasz Kuras
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.


MISTRZOSTWA MIASTA GNIEZNA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zmaganiach grupowych w ramach Mistrzostw Miasta Gniezna w halowej piłce nożnej. Po spektakularnych zwycięstwach nad SP8 10:1, SP2 7:0 i SP12 3:1 zakwalifikowali się do finałowej czwórki. Autorami sukcesu są: Kacper Kubiak, Albert Gąsiorowski, Adam Kowalski, Jakub Chlebda, Oskar Góral, Marcel Kondracki, Jakub Staszak, Kruszlewski Mateusz i Łukasz Kuras. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Kubiak zdobywca aż 10 bramek. Wszystkim młodym piłkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

1/4 finału wojewódzkiego w ramach V Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska za nami, 22 września  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym etapie rozgrywek w ramach V Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Witkowie. Po zwycięstwie w eliminacjach miejskich w dniach 12 i 15 września naszych dwóch reprezentacji w roczniku 2002 i 2003 i młodsi, przyszedł czas na konfrontację z innymi zespołami z okolicznych miejscowości w ramach 1/4 finału wojewódzkiego. Reprezentacja szkoły w roczniku 2002 uległa starszym kolegom gimnazjalistom z Trzemeszna, Witkowa i Gniezna zajmując 4 miejsce. Natomiast reprezentacja szkoły w roczniku 2003 i młodsi spektakularnie zwyciężyła zajmując I miejsce, co jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do 1/2 finału województwa. Nasi mali bohaterowie pokonali drużynę Szkoły Podstawowej w Trzemesznie, Szkoły Podstawowej nr8 z Gniezna i zremisowali ze Szkołą Podstawową z Witkowa. Wszystkim naszym młodym piłkarzom gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.
Nauczyciele wychowania fizycznego


OGÓLNOPOLSKI BIEG LECHITÓW

W dniu 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Biegu Lechitów. Szkołę reprezentowało 48 uczniów w trzech kategoriach wiekowych na dystansach 400 m, 600 m i 800 m. Wielkim sukcesem sportowym okazał się bieg dla ucznia II klasy Eryka Sztymy, który w swojej kategorii wiekowej na dystansie 400 m zajął III miejsce. Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego