Festyn w Biskupinie

Uczniowie naszej szkoły w dniach 20-22 września 2011 r. uczestniczyli z wychowawcami w Festynie Archeologicznym "Grecja - Narodziny Europy".
Dnia 20 września do Biskupina wyjechali uczniowie kl. 6a i kl. 5c. Na uczestników  wycieczki czekało wiele atrakcji między innymi: pokaz życia codziennego starożytnych Greków, starożytna kuchnia grecka, nauka pisania i czytania w szkółce greckiej, pokazy fryzur i makijażu greckiego, lepienie i rekonstrukcja naczyń, prezentacja greckich strojów starożytnych i ludowych, pokazy uzbrojenia greckich hoplitów, odlewanie i bicie greckich monet, konkursy i zabawy. Uczniowie zapoznali się z historią i kulturą starożytnej Grecji, mogli zobaczyć jak wyrabia się ozdoby, lepi i zdobi naczynia gliniane, tka i farbuje tkaniny barwnikami naturalnymi. Do Gniezna wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.