Opatrunek na Ratunek

Akcja „Opatrunek na ratunek” zakończona!
W maju Ognisko Misyjne, we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w Poznaniu, przeprowadziło w naszej szkole zbiórkę wszelkiego rodzaju opatrunków w ramach akcji: „Opatrunek na ratunek”.
Na plakacie promującym akcję mogliśmy przeczytać: „Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże”.
Tym bardziej więc cieszymy się, że akcja ta w naszej szkole spotkała się z dużym odzewem. Dzieci przynosiły zarówno bandaże, plastry, kompresy, opaski uciskowe, jak i strzykawki, rękawice jednorazowe, wodę utlenioną. Wszystko to zebraliśmy w kilka kartonów i przekazaliśmy Fundacji. Jeszcze raz dziękujemy każdemu, kto nie pozostał obojętny na naszą akcję: zarówno naszym uczniom jak również ich Rodzicom!
Ewa Zachwieja